Czytelnicze nawyki TAG

sierpnia 01, 2017"Możemy zmieniać nawyki, jeżeli zrozumiemy, w jaki sposób działają." ~ Charles Duhigg
   Dzisiaj przychodzę do Was z pierwszym tagiem na moim blogu! Postanowiłam, że na pierwszy ogień pójdzie tag o moich czytelniczych nawykach, Tak, żeby się lepiej poznać i przełamać pierwsze lody. No to zaczynamy. 
    1. Czy masz w domu konkretne miejsce do czytania? 
To wszystko zależy od pory roku i pogody jaka panuje na zewnątrz, Kiedy jest ciepło uwielbiam czytać na zewnątrz, siedząc w altance i delektując się spokojem. Słuchając śpiewu ptaków, a wieczorem świerszczy. Idealna aura żeby czytać książkę, nieprawdaż? Kiedy jest zimno najbardziej lubię czytać na fotelu przy grzejniku. Wiec tak, mam w domu konkretne miejsca do czytania. 
   2. Czy w trakcie czytania używasz zakładki, czy przypadkowych świstków papieru?
Zdecydowanie zakładek, nie lubię wkładać do książek jakiś papierków. Za to moja mama zawsze tak robi, a ja wtedy gotuję się ze złości. I latam za nią z zakładkami, żeby je włożyła zamiast papierku z cukierka. 


    3. Czy możesz po prostu przestać czytać książkę? Czy musisz dojść do końca rozdziału, okrągłej liczby stron?
Kiedy książka jest dobra i nie mogę się od niej oderwać to mówię sobie "doczytasz do 100 strony i odkładasz tę książkę" albo "to będzie ostatni rozdział i idziesz coś robić". Jednak z reguły nie mam problemu z odłożeniem powieści w środku akcji. Dlaczego? Bo wtedy powrót do czytania jest jeszcze bardziej przyjemniejszy! 
   4. Czy pijesz albo jesz w trakcie czytania?
Różnie to bywa. Ale ogólnie jestem ogromnym głodomorem, więc cały czas chodzę z jakimś smakołykiem. Dlatego często jem lub piję w trakcie czytania. Ale robię to bardzo uważnie, bo nie lubię kiedy na książce widać całe menu. A z tym często się spotykałam wypożyczając książki z biblioteki. 
   5. Czy jesteś wielozadaniowy? Potrafisz słuchać muzyki albo oglądać film podczas czytania?
Definitywnie nie. Kiedy czytam to czytam, kiedy oglądam filmy to oglądam filmy, a kiedy słucham muzyki to słucham muzyki. Czasem zdarza mi się łączyć te rzeczy, ale raczej nie robię tego z własnej woli. Po prostu zmusza mnie do tego jakaś sytuacja. 
   6. Czy czytasz jedną książkę, czy kilka na raz?
Staram się czytać jedną i zazwyczaj tak robię. Lubię wczuć się w historię na sto procent, a nie przeskakiwać z jednej powieści na drugą. 


   7. Czy czytasz w domu lub gdziekolwiek?
Na to pytanie po części odpowiedziałam w pierwszej odpowiedzi, Tutaj tylko dodam, że bardzo dużo czytam w autobusach. Codziennie do szkoły jeżdżę po 40 minut w jedną stronę. Więc dojazd zajmuje mi naprawdę sporo czasu. I zamiast bezsensownie gapić się w okno wolę czytać. 
   8. Czytasz na głos czy w myślach?
Zdecydowanie w myślach. Chyba, że czytam wiersze, to wtedy na głos. Albo gdy książka jest tak "pięknie"  i "malowniczo" napisana. Ale to chyba wynika z tego, że naprawdę bardzo lubię recytować. 
   9. Czy czytasz naprzód, poznając zakończenie? Pomijasz fragmenty książki?
Zawsze czytam książki od A do Z, po kolei. Nie lubię sobie spoilerować danej powieści, czytając najpierw zakończenie. A co do pomijania fragmentów, to muszę przyznać, że zdarza mi się to. Po prostu kiedy dana powieść jest nudna, a poszczególne fragmenty ciągną się jak flaki z olejem, to wolę sobie oszczędzić czas na lepsze pozycje. I po prostu pomijam te fragmenty. 
   10. Czy zginasz grzbiet książki?
Staram się nie zginać, ale wiecie jak jest. Czasem niechcący zdarzy mi się to zrobić. Jednak warto nadmienić, że jak książka jest dobrze wydana to zgięcie grzbietu jest raczej trudnym zadaniem. 

   I  w ten sposób dobrnęliśmy do końca tagu, mam nadzieję, że Was nie zanudziłam. Jeśli jakieś moje  odpowiedzi pokrywają się z Waszymi koniecznie dajcie znać! Do tagu nominuję wszystkich, którzy chcą go wykonać. Gdy go zrealizujecie, albo jeśli już go zrobiliście, też dajcie znać w komentarzu. Z chęcią poczytam Wasze odpowiedzi. 

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Cieszę się, że tu trafiłam. Piękny blog a co do tagu.. na wszystkie pytania odpowiedziała bym tak samo!! 😲 pozdrawiam i zapraszam do mnie, maobmaze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytelniczo nawykowe siotry! :D
   I dziękuję bardzo za miłe słowa! <3 To naprawdę wiele dla mnie znaczy.

   Usuń
  2. Dokładnie, siostro. Czytelniczo nawykowa siostro ❤ Nie masz za co dziękować 😘

   Usuń
 2. W większości odpowiedziałabym identycznie jak ty, jedna różnica to taka,że nie lubię czytać na dworze bo wszystko mnie rozprasza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W większości moje odpowiedzi na pewno byłyby identyczne.
  Z jedną różnicą - mam ogromnie podzielną uwagę. W jednej chwili mogę czytać, jeść, słuchać muzyki, zerkać na telewizor i pilnować rodzeństwa, hahaha. :D

  OdpowiedzUsuń

Wyświetlenia